Szanowni Państwo, Drogie koleżanki i Koledzy

Z największą przyjemnością zapraszamy Państwa do uczestnictwa w XVI Zjeździe Polskiego Towarzystwa Medycyny Nuklearnej, który odbędzie się w dniach 23-26 maja 2018 r. w Szczecinie. Jest to 30 lat po I Zjeździe Polskiego Towarzystwa Medycyny Nuklearnej, który odbył się w dniach 24-26 maja 1988 roku w Międzyzdrojach i również był organizowany przez nasz zespół, wtedy Zakładu Radioizotopów PAM.

Tematem przewodnim XVI Zjazdu PTMN będzie rola diagnostyki i terapii radioizotopowej w erze medycyny personalizowanej. Mamy nadzieje, że zaprezentują państwo swoje osiągnięcia i najnowsze doniesienia w tym zakresie. Zjazd będzie stanowił także wyjątkową okazję, by wysłuchać wykładów wybitnych ekspertów z kraju i z zagranicy. W czasie Zjazdu będzie przyznana nagroda 5000 zł dla młodego naukowca fundowana przez firmę Polatom. Regulamin nagrody jest dostępny na stronie zjazdu. Zapraszamy gorąco wszystkich państwa oraz młodych naukowców do zgłaszania streszczeń w terminie do 10 lutego 2018r. Długa historia naszych spotkań, wysoka frekwencja oraz zainteresowanie wystawców pokazują, że Zjazd od lat jest wydarzeniem ważnym i cenionym wśród specjalistów zajmujących się medycyną nuklearną oraz dziedzinami pokrewnymi.

XVI Zjazd PTMN odbędzie się w Szczecinie, na Pomorzu Zachodnim w regionie o wielowiekowych tradycjach morskich. Szczecin wzbogacił się też o nowe światowej rangi dzieła architektoniczne jak gmach Filharmonii Szczecińskiej oraz Muzeum Solidarności. Ostatni raz mieliśmy przyjemność gościć Państwa w 2004 roku w Międzyzdrojach na Ogólnopolskim Sympozjum Szkoleniowo-Naukowym „Terapia Radioizotopowa”. Mamy wielką nadzieję, że to spotkanie będzie równie udane jak poprzednie, bogate w wydarzenia naukowe, urozmaicone spotkaniami z przyjaciółmi oraz wydarzeniami towarzyszącymi. Życzę Państwu, aby w przerwach zjazdu znaleźli państwo czas na spacery po mieście, zachwycenie się wiosną, poczucie wiatru od morza na twarzy i oddech świeżą morską bryzą.

W imieniu Komitetu Organizacyjnego zapraszamy państwa do Szczecina.

Prof. dr hab. n. med. Bożena Birkenfeld
Przewodnicząca Komitetu Organizacyjnego XVI Zjazdu Polskiego Towarzystwa Medycyny Nuklearnej


regulamin nagrody Polatom

Scroll